0 امتیاز
در تهران بوسیله ی (4.7k امتیاز)
ویرایش شده بوسیله ی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از تعطیلی خانه های اسباب بازی بدون مجوز بهزیستی خبر داد و گفت: هر مرکزی که کودکان زیر 6 سال نگهداری می کند باید از سازمان بهزیستی برای فعالیت مجوز داشته باشد در غیر این صورت با حکم قضایی پلمب می شود.

محمد نفریه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: خانه های اسباب بازی و یا مکانهایی که در سرای محله های مختلف نسبت به نگداری کودکان اقدام می کنند براساس قانون باید از سازمان بهزیستی برای فعالیت خود مجوز داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جلوی فعالیت غیر قانونی خانه های اسباب بازی گرفته می شود ، گفت: خانه‌های اسباب بازی، خانه‌های شکوفه ، خانه های خلاقیت و اینگونه موارد که فقط از شهرداری مجوز دارند و هیچ مجوزی از بهزیستی ندارند حق فعالیت ندارند و بهزیستی آنها را تعطیل می کند.

نفریه از شناسایی 300 خانه اسباب بازی در تهران در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: برای اداره اماکن نامه نوشتیم که فعالیت این مراکز غیر قانونی است و ادامه فعالیت آنان منوط به دریافت مجوز از سازمان بهزیستی است به همین دلیل تعدادی از این خانه های اسباب بازی مجوز دریافت کردند و آنهایی که مراجعه نکردند نیز با حکم قوه قضاییه تعطیل شدند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور تاکید کرد: شهرداری نمی تواند مجوز مهد کودک صادر کند و هر مرکزی که قصد نگهداری کودکان زیر 6 سال را دارد باید به بهزیستی مراجعه کند.

نفریه در مورد شرایط صدور مجوز برای خانه های اسباب بازی گفت: استاندارد بودن مکان و فضای مورد نیاز نگهداری کودکان، داشتن مسئول فنی، تعداد نیروهای انسانی، امکانات استاندارد ، داشتن مربیان با رشته های مرتبط و ... از جمله مواردی است که باید این خانه های برای دریافت مجوز دارا باشند.

وی گفت: در صورت داشتن مجوز، سازمان بهزیستی همانند تمامی مهدهای کودک به فعالیت این خانه ها نیز نظارت می کند و همچنین مربیان آنها نیز باید از دوره های آموزشی و بازآموزی برخوردار شوند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: والدین برای ثبت نام کودک خود در خانه های اسباب بازی و یا مهدهای سرای محلات باید از دارا بودن مجوز بهزیستی اطمینان حاصل کنند و در غیر اینصورت فعالیت غیر قانونی این مراکز و آدرس و اسم مرکز را از طریق پیامک 30008530 به واحد بازرسی سازمان بهزیستی اطلاع دهند.

https://eitaa.com/joinchat/68551436Cb1cbad916c

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ
سوال شده May 10 بوسیله ی شهردار دوم پیاده (4.7k امتیاز)
0 امتیاز
0 پاسخ
0 امتیاز
0 پاسخ
سوال شده Apr 6 در تهران بوسیله ی شهردار دوم پیاده (4.7k امتیاز)
0 امتیاز
0 پاسخ
0 امتیاز
5 پاسخ
0 امتیاز
0 پاسخ
0 امتیاز
0 پاسخ

298 سوال

109 پاسخ

36 نظر

117 کاربر

به علی نوین خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...